Rīta un vakara atskats uz dienu

Lai varētu efektīvi plānot savu laiku un zināt, vai tu lēnām virzies tajā virzienā, ko tu vēlies tev vajadzētu katru dienu veikt ikdienas atskatu gan no rīta gan vakarā un tādā veidā no rīta sevi noskaņojot produktīvai dienai, bet vakarā atskatoties, ko tad varēji darīt labāk vai arī, ko varēji uzlabot. Šādas darbības ikdienā veic tikai ļoti maz cilvēku, bet tās ir svarīgas tad, ja tavs mērķis ir dzīvē sasniegt daudz un dažādas lietas, jo bez šādiem atskatiem ir viegli noiet no sliedēm un darīt tās lietas, kas nebūt nav tik noderīgas, bet pamest novārtā lietas, kas ir tieši vissvarīgākās.

Rīta plāns
Kad tu no rīta piecelies, tad pirmais ko vajadzētu darīt būtu sākt dienu ar vispārēja plāna izveidi, ko tu domā šodien darīt un kāpēc tu to dari. Svarīgi ir uzdot tieši šo jautājumu “kāpēc?”, jo tādā veidā tu vari atbildēt uz to jautājumu ar kādu noteiktu atbildi un tā būs daudz svarīgāka nekā vienkārši tāpēc, ka tas ir jāizdara. Šajā ik rīta plānošanās nevajag neko pierakstīt, bet gan vajag tikai par šīm lietām padomāt, un to darīt tādā vispārējā nozīmē, nevis apskatot kādus konkrētus dienas mērķus. Ja tev ir katru dienu jāiet uz darbu tad no rīta tu vari sev prasīt vai tas ko tu dari rada tev gandarījumu, vai arī vai tas kaut ko rada pasaulei?, bet ja tev ir savs uzņēmums tad tu vari jautāt, vai tas, ko tavs uzņēmums dara ir svarīgi un vai tas tevi nes tuvāk taviem izvirzītajiem mērķiem?

Vakara atskats
Pēc tam vakarā, kad diena jau ir beigusies un tu taisies jau iet gulēt, tad tieši tāpat, kā no rīta arī vajadzētu atskatīties uz tavu aizgājušo dienu un to, cik daudz tu biji spējīgs izdarīt un vai tas sakrita ar to, ko biji ieplānojis no rīta. Vakarā tu vari daudz skaidrāk saprast, cik tad daudz tu esi pa šo dienu panācis un vai tas tevi virza tuvāk tavu mērķu sasniegšanai? Ja atbildes uz šiem jautājumiem pārāk ilgi ir bijušas nē, tad, iespējams, tev kaut kas dzīvē ir jāmaina, jo pretējā gadījumā tu visu laiku jutīsies slikti un nepiepildīts. Vakarā noteikti nevajag domāt, ko darīsi nākamajā dienā, bet atkal tieši vispārīgi apskatīties, piemēram, ko no šīs dienas tu vari iegūt un uzlabot savā nākotne?

Gan no rīta gan vakarā šādi apskatot un izplānojot dienu to ir iespējams veikt daudz efektīvāk un bez dažādām liekām darbībām, kuras tevi nenes tuvāk taviem nospraustajiem mērķiem.