Plānot elektroniski vai uz papīra?

Mūsdienās, kad ikvienam ir pieejamas jaunākās tehnoloģijas ar portatīvajiem datoriem, planšetdatoriem un arī mobilajiem telefoniem ar interneta pieslēgumu tad bieži vien rodas jautājumi vai plānošanu, ko tu ikdienā veic vajadzētu darīt uz papīra vai arī elektroniski? Jo tehnoloģijas attīstās aizvien tālāk, jo aizvien grūtāks un grūtāks šis jautājums kļūst, jo ierīcēm attīstoties un to jaudai un programmām augot un uzlabojoties ir iespējams aizvien vairāk un vairāk dažādus plānošanas veidus paveikt tieši elektroniski nevis darot to uz papīra, kur nav iespējams visu viegli kopēt un pārveidot.

Papīrs

Papīra lapas un klades jau izsenis tiek izmantotas, lai plānotu gan cilvēka ikdienu gan arī uzņēmumu plānus un cita veida plānošanu, ko vieglāk darīt ir uz papīra nevis galvā. Papīrs ir viegls materiāls, un, ja tiek lietoti zīmuļi, tad tos iespējams arī izdzēst, bet ja galīgi nepatīk vienmēr papīrus var nomest malā un paņemt jaunu baltu lapu. Tieši šī baltā lapa, kas katru reizi ir jāiesāk arī cilvēkiem rada kreativitātes sajūtu un vienmēr tiek domāts par to, kā kaut ko izdarīt ātrāk un vieglāk, lai tas nebūtu lieki jāatkārto uz šīs papīra lapas, tāpēc tiek izgudrotas dažādas efektivitātes un kopēšanas metodes. Bet iespējams pats labākais, kāpēc plānošana uz papīra ir tik efektīva ir tas, ka katra papīra lapa ir kā jauna un tāpēc tev ir šī sajūta, ka tu radi kaut ko unikālu nevis, kā vienkārši uzspiežot telefonā vai datorā jaunu lapu, kas tiek attēlota uz tās pašas ierīces.

Elektroniski

Elektroniski veidojot dienas nedēļas, mēneša un gada plānus tos var viegli mainīt kopēt ievadīt tajos datus, vienīgi grūti būs veikt kādas izmaiņas, ja tās būs nepieciešamas, jo tad tev būs jāprot vai nu programmēšana vai arī jāizmanto kāda sistēma, kuru ir iespējams pēc sirds patikas modificēt bez programmēšanas zināšanām. Elektroniski ievadīt un apskatīt dažādus skaitļus un vienības ir daudz vieglāk neka tas ir ar papīru un tu šiem datiem vari piekļūt no dažādām ierīcēm un tāpēc pat tad, ja tev nav līdzi dators tu vari piekļūt savai programmai no mobilā telefona vai arī cita datora un apskatīt savu darāmo plānu vai arī to izmainīt. Elektroniskajai plānošanai tikai vēl jo projām ir lielas problēmas ar datu ievadi un manipulāciju, jo mūsdienu viedtālruņi nav īpaši viegls ievades avots un arī balss komandas vēl jo projām nav tik labas, kā tām vajadzētu būt. Bet ar katru gadu šīs ierīces uzlabojas un aizvien vairāk un vairāk cilvēki pāriet tieši no papīra plānošanas uz elektronisko plānošanu.

Kādas ir jūsu domas, un ko jūs izmantojat, kā savu galveno plānošanas veidu?