Dienas plāna izveide

Sava laika plānošana noteikti, ka ir ļoti svarīga darbība, jo tā ļauj daudz labāk zināt, ko tu dari un ko vajadzētu darīt dažādās dzīves jomās un tādā veidā tu vari efektīvāk strādāt un nelēkāt no viena darba uz otru, bet gan pildīt visu pēc plāna atķeksējot darbus vienu pēc otra. Cik daudz ir cilvēku tik daudz arī dažādu plānu un iespēju, kā šos plānus veidot, bet pamatā jau ir tikai divas lietas, kas ir darāmais darbs un laiks, un tālāk jau viss tas, cik precīzi un cik daudz jūs vēlaties plānot jau ir jūsu ziņā. Es zinu cilvēkus, kas tikai virspusēji izdomā ko vajadzētu darīt un tad visu šo informāciju pieraksta kaut kur, kā arī tādus, kas plāno savu laiku līdz pēdējai minūtei un tādā veidā cenšas padarīt cik vien iespējams daudz vienas dienas laikā. Tas, kādu plānošanu izvēlēties ir atkarīgs gan no tava dzīves veida gan arī no tā, kādu darbu tu strādā, jo menedžerim vajadzēs, piemēram, ieplānot dažādas tikšanās, bet programmētājam, vajadzēs vairāk brīvā laika, lai būtu iespējams atrisināt dažnedažādās problēmas.

Sava laika plānošana ir ļoti svarīga, jo tādā veidā tu izveido kaut kādu ritmu un pēc šī ritma tad arī mēģini strādāt, pretējā gadījumā darāmo darbu daudzums var ātri vien izvest tevi no pacietības un tu vari domāt, ka nekad netiksi ar tiem galā. Vai arī ja tu dari visu, ko saka citi, tad tev tā īsti nepaliks laiks nopietnu projektu izpildei, kur ir vajadzīgas vairākas stundas lai ieietu ritmā un tikai tad sākās produktīvas darbības.

Sākumā ir iespējams iztikt tikai ar dažādu darbu plānošanu un nevajag mēģināt jau no paša sākuma sākt plānot savu laiku līdz katrai minūtei, jo, visticamāk, tas tāpat neizdosies un tikai tad, ka tu būsi lēnām izgājis cauri visām lietām, kas tev traucē, un uzlabojis savu plānošanas taktiku tad tu vari sākt plānot aizvien sīkāk un sīkāk. Katram no mums darbu apjoms un veids ir savādāks un tāpēc ir vajadzīga cita veida plānošana, bet pamatā jau mums visiem dienā ir tikai 24 stundas, un tas, ko mēr ar šo laiku daram arī būs noteicošais cik daudz mēs dzīvē sasniegsim. Tāpēc pat tad, ja sākumā liekas, ka šī plānošana nav nevienam vajadzīga, tomēr paskatoties uz pasaules klases cilvēkiem dažādās jomās ir redzams, ka viņi noteikti izmanto dažādas plānošanas metodes, lai varētu izdarīt visu, kas viņiem ir jādara.